Quantcast
Channel: Новини про SEO — актуальні статті в області пошукової оптимізації | Медіа Inweb
Viewing all articles
Browse latest Browse all 33

Що таке dofollow і nofollow-посилання: для чого та як їх використовувати

$
0
0

SEO-оптимізація у 2024 році потребує точного розуміння того, як різні типи посилань можуть впливати на репутацію та видимість сайту у пошукових системах. Це важливо для інтернет-магазинів, медіа та блогів, де стратегія лінкбілдингу (побудови посилань) може впливати на ранжування.

Розглянемо, чим відрізняються dofollow і nofollow-посилання як їх використовувати та для чого.


Що таке dofollow та nofollow-посилання та яка між ними відмінність

Dofollow-посилання — це стандартний тип посилання, який дає змогу пошуковим системам враховувати його як рекомендацію, підвищуючи авторитет сторінки, на яку веде посилання.

Пошукові боти, які сканують сайт, сприймають dofollow як голос за надійність і відповідність пошуковим запитам. У SEO такий тип посилань збільшує посилальну вагу і сприяє просуванню до перших позицій в пошукових результатах.

Фото: Що таке dofollow і nofollow-посилання: для чого та як їх використовувати
Якщо популярний блог про техніку посилається на інтернет-магазин електроніки, наприклад АЛЛО, з dofollow-посиланням, Google сприймає це як вказівку про якість і корисність контенту на сайті інтернет-магазину.

Це підвищує його авторитетність і потенційно сприяє зростанню позицій у пошукових результатах.

Nofollow-посилання вказує пошуковим системам, що сайт не несе відповідальності за контент на сторонньому ресурсі, на який воно веде, і не передає посилальну вагу.

Цей тип посилань поширився в Google після оновлень 2022-2023 року, зосередженого на боротьбі зі спамом і зловживанням посиланнями. Оскільки багато сайтів почали використовувати «лазівку» з набором посилальної маси та розміщувати неактуальну інформацію, спам на блогах, форумах, аби тільки отримати з них посилання й просунутися вище.

Фото: Що таке dofollow і nofollow-посилання: для чого та як їх використовувати
Приклад використання nofollow: блог пише про 10 застосунків для керування часом, але він не має партнерства з компаніями, тому використовує nofollow, щоб уникнути ризиків, пов’язаних із потенційними санкціями.

Nofollow-посилання у цьому випадку не впливає на SEO сторінки, але дозволяє залучати цільовий трафік.

Інші атрибути посилань — UGC та sponsored

Окрім посилань dofollow і nofollow, існують також ugc та sponsored, вони допомагають визначати тип і призначення кожного посилання. Ці додаткові атрибути корисні для медіа та інтернет-магазинів, де посилання можуть мати різні цілі — реклама, відгук, огляд, колаборація.

Що таке ugc-посилання

Атрибут ugc призначений для позначення посилань, доданих самими користувачами на сайті.

Наприклад, у коментарях під статтями або в обговореннях на форумах, де можна додавати власні посилання. Це допомагає пошуковим системам розуміти, що контент, який створюють самі відвідувачі сайту, не контролюється безпосередньо адміністрацією ресурсу.

Фото: Інші атрибути посилань — UGC та sponsored

У розділах з відгуками клієнтів в інтернет-магазині користувачі можуть ділитися власними сайтами чи джерелами, й атрибут ugc дозволяє зберегти нейтральний профіль посилань, не змішуючи їх з офіційними рекомендаціями магазину.

Ось як маркується ugc:

<a href="https://прикладсайту.com" rel="ugc">Корисна інформація</a>

Посилання sponsored — для рекламних і спонсорованих посилань

Атрибут sponsored створений для позначення комерційних, рекламних або спонсорованих посилань. Це може бути будь-який контент, у якому згадується партнер або рекламодавець у рамках спонсорської угоди.

Фото: Інші атрибути посилань — UGC та sponsored

Використання цього атрибуту чітко показує пошуковим системам, що посилання є частиною платної співпраці, і допомагає зберегти прозорість профілю посилань.

Приклад маркування sponsored-посилання:

<a href="https://sponsored-site.com" rel="sponsored">Спонсор статті</a>

Якщо новинний сайт публікує статті з партнерськими посиланнями — огляди товарів або платні статті про бренди, sponsored використовується у цьому випадку. Це показує, що ресурс не дає «природну» рекомендацію, а просто рекламує послугу чи продукт у рамках комерційного співробітництва.

Інтернет-магазини у своїх блоках з акціями та партнерськими програмами може рекламувати продукцію інших брендів. У такому випадку варто використовувати sponsored. Це актуально для всіх комерційних посилань, наприклад, коли магазин проводить акцію спільно з іншою компанією.

Різниця між nofollow та sponsored у тому, що nofollow — це вказівка пошуковим системам на те, що сайт займає нейтральну позицію і ви не передаєте вагу свого сайту. Sponsored — це атрибут для позначення платних або спонсорованих посилань, що вказують на партнерство чи рекламу.

Чому важливо розрізняти типи посилань

Сьогодні Google суворіше контролює профіль посилань сайтів — яким чином набуті посилання, звідки вони, яка їх якість. Це повʼязане з тим, що довгий час SEO-спеціалісти маніпулювали стратегіями лінкбілдінгу та посиланнями з авторитетних ресурсів, щоб підвищувати позиції не завжди якісних сайтів.

Оскільки зараз Google орієнтується на якість контенту та E-E-A-T, пріоритетом є поступовий набір якісних посилань з різних авторитетних сайтів, з якісним контентом. Надмірне використання dofollow-посилань на одному сайті може бути сприйняте як штучна спроба підвищити рейтинг, що призводить до санкцій.

Причому санкції можуть застосовуватися як до сайту, який зловживає (отримує посилання), так і для того сайту який розміщує посилання у себе.

Тому, якщо блог, медіа чи інтернет-магазин вирішує розмістити партнерське чи спонсороване посилання на інший сайт, потрібно зважати на ризики й аналізувати — чи відповідає сайт на який посилаєтеся тематиці вашого сайту, чи є логічне пояснення чому сайт посилається (колаборація, новина, інфопривід), чи не буде сприйняте це посилання Google як спам тощо.

Які можуть бути наслідки для сайту через зловживання посиланнями

  • Google може застосувати ручні чи автоматичні санкції — понизити сайт у позиціях пошуку (як той, що розміщує спамні посилання, так і той на який посилаються).
  • Сайти можуть заблокувати, викинути з видачі.
  • У критичних випадках, якщо через зловживання хтось постраждав чи звернувся до Google зі скаргою, можуть оформити позов. Таке було у 2023 році, проти особи, яка розмістила понад 14 000 фальшивих відгуків і створила понад 350 шахрайських бізнес-профілів на Картах Google.

Як використовувати dofollow і nofollow-посилання для різних типів сайтів

Розглянемо на прикладах — як застосовувати dofollow і nofollow-посилання в інтернет-магазинах та медійних сайтах (блогах, медіа тощо).

Інтернет-магазини та dofollow і nofollow-посилання

В інтернет-магазинах важливо підтримувати природність профілю посилань, адже надмірне використання комерційних посилань без відповідного маркування може призвести до санкцій Google. Використання dofollow і nofollow залежить від типу контенту та мети посилання.

Dofollow-посилання в інтернет-магазинах застосовуються для покращення SEO окремих сторінок та розподілу ваги між внутрішніми сторінками. Наприклад, посилання з категорії товарів на конкретну картку продукту або з блогу на сторінку товару допомагають покращити видимість таких сторінок у пошукових результатах.

Dofollow-посилання використовуються без додаткових атрибутів і виглядають так:

<a href="https://mystore.com/product-page">Опис товару</a>

Що стосується зовнішніх посилань, варто бути обережними. Якщо магазин співпрацює з іншими брендами або розміщує спонсорські матеріали, посилання на сторонні сайти мають бути nofollow. Це допомагає зберігати авторитет сайту та уникнути ризиків.

Наприклад, при посиланні на сайт партнера, де розміщено інформацію про акцію або відгук, доцільно додати rel=”nofollow”:

<a href="https://partner-site.com" rel="nofollow">Акція партнера</a>

Така розмітка корисна під час рекламних кампаній, колаборацій або спонсорованих згадок, де важливо зберегти баланс між типами посилань та уникнути ризиків штрафів.

Як використовувати dofollow і nofollow-посилання для медіа та новинних ресурсів

Для медіа та новинних ресурсів важлива довіра аудиторії, тому посилання повинні виглядати природно та підтримувати авторитет.

Dofollow-посилання в редакційних матеріалах застосовуються до перевірених і авторитетних джерел, коли редакція посилається на джерело, яке додає контекст або підтримує ключові тези статті.

Наприклад, посилання на дослідження чи іншу інформацію виглядає так:

<a href="https://сайтджерело.com">Дослідження про тренди 2024</a>

Таке посилання Google інтерпретує як рекомендацію і додає до загального профілю ресурсу вагу, що може покращити SEO.

Рекламні та спонсорські матеріали варто позначати як nofollow, щоб не передавати вагу, зберігаючи нейтральний характер редакційного контенту. Це захистить від ризиків, пов’язаних із надмірною кількістю зовнішніх комерційних посилань.

Якщо видання робить огляд товару, посилання на сайт виробника або партнера краще позначити так:

<a href="https://сайтвиробника.com" rel="nofollow">прилад</a>

Як зберегти авторитетний профіль посилань

Згідно з аналізом Backlinko, у 2023 році авторитетний профіль посилань може містити близько 30% nofollow-посилань і 70% dofollow. Варто намагатися дотримуватися такого балансу, щоб забезпечити зростання позицій у результатах пошуку.

Що варто робити, щоб вибудувати авторитетний профіль посилань для сайту

  • Регулярно аналізувати dofollow та nofollow-посилання, за допомогою Ahrefs або Semrush, також можна проводити SEO-аудит зі спеціалістами, аби тримати руку на пульсі змін і не допускати переваги певного типу посилань, вчасно коригувати стратегію.
  • Коригувати стратегію — зростання кількості посилань має відбуватися поступово. Штучне нарощування на комерційні сторінки може спровокувати санкції. В ідеальному варіанті, якісь новини продуктів чи пресрелізи мають поширюватися органічно новинними та профільними ресурсами, хоч лінкбілдінг і може прискорити цей процес.
  • Зважати на принцип корисності для читачів. Варто використовувати dofollow-посилання, коли це корисно та доречно для читача, і обмежувати посилання на комерційні сайти за допомогою nofollow. Це підвищить авторитетність сторінки та допоможе уникати санкцій.
  • Перевіряти та чистити низькоякісні посилання. Важливо стежити за профілем зворотних посилань, видаляти або закривати для індексації підозрілі джерела.

Ну і не менш важливо стежити за оновленнями та рекомендаціями Google, оскільки компанія продовжує вдосконалювати фільтри для визначення спаму. Тому до цієї роботи можна залучати спеціалістів, які розуміються на змінах алгоритмів.


Dofollow та nofollow-посилання — це важливі інструменти для SEO, проте їх використання вимагає обачності та обізнаності щодо змін алгоритмів Google. У 2024-2025 році ефективна стратегія лінкбілдингу полягає не лише в тому, щоб збільшити кількість зворотних посилань, а й у їхній якості, природності та правильному маркуванні.

Дотримання цього підходу допоможе забезпечити стабільність позицій, уникнути санкцій і підвищити довіру з боку Google.

Правильне застосування dofollow і nofollow-посилань у різних контекстах, а також розробка правильної SEO-стратегії дозволяє розвивати авторитет бренду, залучати органічний трафік і підтримувати сайт на лідерських позиціях, попри зміни алгоритмів.

Послуги Inweb

Запис Що таке dofollow і nofollow-посилання: для чого та як їх використовувати спершу з'явиться на Медіа Inweb.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 33